PostHeaderIcon Spotkanie z fascynującą mitologią

W środę 21 maja gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy II b Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu. Podczas spotkania gimnazjaliści zobaczyli prezentacje multimedialne dotyczące mitologii.

Przypomnieli sobie bogów greckich i rzymskich, związki frazeologiczne związane z mitologią oraz poznali życie bogów (co jedli i pili, jak żyli). Po wysłuchaniu prezentacji uczniowie wykonali piękne, pomysłowe stroje postaci z mitologii, w których musieli się zaprezentować. Następnie rozwiązywali krzyżówki, zagadki - prawda czy fałsz, za pomocą pantomimy pokazywali związki frazeologiczne, które dane grupy musiały odgadnąć. Nasze zajęcia miały na celu zainteresowanie uczniów starożytnością, a w szczególności mitami Greków i Rzymian. Mamy nadzieję, że nam się udało :-)

Młodszy bibliotekarz
Aleksandra Sowa