Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Tydzień Czytania Dzieciom w Świeminie

W tym roku biblioteka w Świeminie włączyła się w obchody XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, pod hasłem Czytanie - mądra rzecz. Celem, który przyświeca tej akcji, jest promowanie głośnego czytania wśród dzieci oraz zachęcenie rodziców do codziennej lektury. Od 2 do 6 czerwca uczniowie klas 0-VI szkoły w Świeminie słuchali głośnego czytania w wykonaniu bibliotekarki.

Wśród czytanych książek były: B@jki M. Pałasza , Baśnie H.Ch. Andersena, Jeż K. Kotowskiej, Franklin czyta kolegom. Najwięcej radości zarówno młodszym jak i starszym słuchaczom sprawiło czytanie i zabawa książkami francuskiego pisarza Herve Tulleta. Ten znany na cały świecie autor oraz ilustrator - ojciec trójki dzieci - potrafi sprawić, iż jego ilustracje wręcz rozmawiają z dziećmi. Książka z dziurą i Turlututu. A kuku to ja! to książki interaktywne, które nie tylko czytamy ale przekręcamy, na które dmuchamy, którymi potrząsamy, do których wkładamy głowę lub rękę. Dzieciaki bawiły się przy czytaniu znakomicie (ja również).Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali zakładki i plakietki z logo fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Mam nadzieję, że Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom przyczyni się do rozpowszechniania idei kampanii Cała Polska czyta dzieciom w naszym środowisku.

Aneta Krasowska