PostHeaderIcon W drodze po wakacyjne przygody!!!

W poniedziałek 30 czerwca rozpoczęliśmy wakacje w bibliotece. Pierwszy tydzień poświęcony będzie postaciom z bajek. Na początek wybraliśmy małego żółwia - Franklina, który jest bohaterem wielu opowiadań.

Dzieci wysłuchały w skupieniu i ciszy jednego z opowiadań pt. Franklin chce mieć zwierzątko, następnie odpowiadały na pytania dotyczące książeczki. Rozmawialiśmy o swoich ulubionych zwierzątkach, jakie mają imiona i charakterystyczne cechy. Następnie wykonaliśmy z plasteliny figury zwierzątek tj. kotek, piesek, królik itp. Uczestnicy zajęć stworzyli pomysłowe plakaty pociągu ruszającego w podróż po przygodę. Na zakończenie dzisiejszego dnia poszliśmy na boisko szkolne, gdzie bawiliśmy się w chowanego, malowaliśmy kredą i graliśmy w piłkę nożną. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na zajęcia oraz młodzież na korzystanie z sali internetowej.

Młodszy bibliotekarz
Aleksandra Sowa