PostHeaderIcon Jesienne zabawy

W czwartek - 9 października na jesiennych zabawach spotkaliśmy się z uczniami klasy I a ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu, oddział w Parnowie. Nasze zajęcia rozpoczął wspólny taniec powitalny przy muzyce. Następnie odczytaliśmy głośno bajkę pt. O księżniczce Zuzance i rycerzu Witaminku, która podkreśliła fakt potrzeby spożywania warzyw i owoców dla zachowania zdrowia.

Po krótkiej analizie treści każdy doszedł do wniosku, że jest to bardzo ważne i z chęcią schrupał kawałeczek marchewki. Po małej przegryzce znaleźliśmy sposób na relaks. Mianowicie, w trakcie głośnego czytania opowiadania biblioterapeutycznego pt. Niuchające świńskie ryjki każdy z nas zamienił się w świnkę. Siedząc w kole wykonywaliśmy czynności opisane w opowieści i ryliśmy paluszkami po plecach kolegi lub koleżanki, stukaliśmy, omiataliśmy itp. Był to wspaniały masaż pełen zaskakujących odczuć. Kolejnym zadaniem było odgadnięcie, z jakiego drzewa pochodzą dane liście, kasztany, czy żołędzie. Okazało się, że pierwszoklasiści wiedzą wszystko!:) Mali czytelnicy wysłuchali krótkiego wiersza o panującej nam porze roku. Nasi goście wspaniale określili oznaki jesieni, jej dary oraz kolory związane z tą porą roku. Nieźle też poszło rozwiązywanie jesiennych zagadek. Obejrzenie krótkiej prezentacji multimedialnej o grzybach przyczyniło się do rozmowy godnej dojrzałych grzybiarzy!!! - jesteśmy pełni uznania. Przedstawiona encyklopedia grzybów w wydaniu Bolka i Lolka naszym małym grzybiarzom przypadła do gustu i wzbudziła wielkie zainteresowanie. Dużo radości dzieciom przyniosła wspólna zabawa literacka z książką Hervé Tulleta pt. Kolory. Przyczyniła się ona do tego, że nasi goście stali się specjalistami od mieszania kolorów i tworzenia z nich nowych barw. Kolejnym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej - Liście na wietrze. Należało dorysować brakującą część liścia i pięknie pokolorować pracę używając kolorów odpowiednich dla jesieni. Po wykonaniu tych wszystkich absorbujących zadań nastał czas na miłą zabawę z książką, szachami, warcabami, grami planszowymi oraz wygibajtusem.

Wszystkim pracusiom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece.

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka