PostHeaderIcon Halloween w bibliotece

W piątek - 31 października odbyły się zajęcia z okazji Halloween. Spotkanie rozpoczęliśmy dekorowaniem sali. W celu stworzenia odpowiedniego klimatu zawiesiliśmy szary papier, nietoperze, papierowe dynie.

Na zawieszonym papierze dzieci mogły wykonać dowolne rysunki strachów, pająków, pajęczyn, nietoperzy itp. W sali nie mogło zabraknąć naszego znajomego, dużego ducha. Chętni mogli się do niego przytulić oraz zrobić sobie wspólne zdjęcie. Wiele radości sprawiło naszym małym czytelnikom malowanie twarzy, dłoni oraz rąk. Powstawały groźne wampiry, mumie, czarownice, potwory, blizny, pająki i pajęczyny. Wielu uczestników przygotowało sobie ciekawe przebrania, więc byli nie do poznania. Ujrzeliśmy ducha, kosiarza śmierci, dziewczynę Frankensteina z bajki Monster High, czarownice, diabła, Zorro i straszną dynię. Wielką atrakcją dla naszych milusińskich było samodzielne nadmuchiwanie długich balonów do skręcania. Powstawały z nich pudelki, ryby, kwiaty, szable i inne cuda. Podczas spotkania był czas na to, aby przybliżyć dzieciom, na czym polega święto Halloween oraz skąd się ono wywodzi. Ważne było również to, aby porozmawiać o naszym tradycyjnym, polskim Dniu Wszystkich Świętych oraz Dniu Zadusznym. Nasi mali czytelnicy mieli okazję zapoznać się z wieloma książkami dla dzieci poruszającymi niniejsze tematy. Głośno odczytałyśmy książkę pt. Dom czarownic. Dzieci musiały wysłuchać jej z uwagą, a następnie odnaleźć wymienione w tekście przedmioty ukryte w zakamarkach naszej biblioteki. Za dzielne poszukiwania dzieci udały się ponownie na łowy słodkości. Wielkim wyzwaniem dla uczestników naszego spotkania było przebijanie balonów i wykonywanie ukrytych w nich zadań. Należało np. przejść po linie nad przepaścią do przodu lub do tyłu, stać na jednej nodze, zrobić śmieszną lub straszną minę itp. dużym entuzjazmem cieszył się wyścig strachów na miotłach. Zabawa była odlotowa, nikt nie był przegrany, a do zabawy włączyły się również mamy. Po skocznych zabawach zasiedliśmy do wykonania zabawnych duszków z bibuły. Uwieńczeniem naszych zabaw, trudów i znojów była degustacja robali i mysz zagryzanych chipsowymi pajęczynami.

Zabawa była odlotowa!!!

Bibliotekarze