PostHeaderIcon Co ciekawego u Smoka Wawelskiego?

We wtorek - 18 listopada gościliśmy dzieci z przedszkola w Biesiekierzu. Nasze spotkanie przebiegło pod hasłem Co ciekawego u Smoka Wawelskiego?. Zajęcia rozpoczęły się wspólnym tańcem na powitanie.

Następnie dzieci miały okazję wysłuchać głośno odczytanej legendy pt. O Smoku Wawelskim i szewcu Skubie. Kolejnym etapem była rozmowa z przedszkolakami o postaciach pozytywnych i negatywnych występujących w legendzie. Nie zabrakło zabaw ruchowych m.in. Smoki do smoków, podczas której dzieci wykonywały w parach polecenie podane przez bibliotekarkę. Podczas zabawy pn. Smocze minki maluchy pokazywały miny wesołego, smutnego oraz groźnego smoka. Największą frajdą okazała się zabawa Jaskinia smoka, w której dzieci zostały podzielone na grupy szarfami z odpowiednimi kolorami (żółty, zielony, czerwony i niebieski). Na podłodze rozłożono kolorowe kartki. Dzieci w trakcie puszczania muzyki pląsały po dywanie, natomiast po jej ucichnięciu bezpiecznie wracały do swojej jaskini (kolorowej kartki). Nasi goście wykonali smoka z kółek na kartce papieru. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał książkową nagrodę.

Bibliotekarz Kasia Janik