Katalogi
Strona główna

PostHeaderIcon Ranking Bibliotek 2015

W tym roku po raz piąty Instytut Książki i Rzeczpospolita nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. 19 listopada ogłoszone zostały wyniki Rankingu Bibliotek 2015.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon 5 listopada - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W czwartek - 5 listopada bardzo wesoło i bajkowo obchodziliśmy kolejny Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Do naszej biblioteki zawitali nasi młodzi czytelnicy - uczniowie klasy IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu oraz uczniowie klas IIa i IIb ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Języki obce, nauka szybkiego czytania i zapamiętywania oraz fotografia dla małych i dużych w bibliotece w Biesiekierzu oraz jej filiach.

Nasza Biblioteka przystąpiła do piątej edycji ogólnopolskiego projektu Fun English w bibliotece, a także wykupiła Funpakiet dla bibliotek, w ramach którego otrzymała dostęp do 5 zestawów e-kursów multimedialnych do samodzielnej nauki języków obcych i rozwijania umiejętności specjalistycznych.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Bezpłatna nauka języka angielskiego dla przedszkolaków i "zerówkowiczów" w naszej bibliotece!!!

Kurs Funjunior.pl to kurs języka angielskiego dla przedszkolaków w wieku 4 - 5 lat. Materiał kursu składa się z multimedialnych komponentów. Są to m. in.: piosenki, gry i fotolekcje, które uczą dzieci logicznego myślenia, świadomości siebie i innych. Są również doskonałym pretekstem do ćwiczenia pamięci, koordynacji ruchowej i słuchowej. W kursie wezmą udział dzieci z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych z Biesiekierz, Świemina i Starych Bielic.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Czy strach ma wielkie oczy?

W piątek - 30 października odbyły się w naszej bibliotece zajęcia plastyczno- literackie dla dzieci. Zajęcia rozpoczęliśmy od malowania twarzy- powstały pajęczyny, pająki, wampiry, czarownice.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z pisarzem Tomaszem Trojanowskim

W środę - 21 października gościliśmy pisarza pana Tomasza Marcina Trojanowskiego - autora powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Białka, tłuszcze, cukry, witaminy, czyli poznajemy zasady prawidłowego odżywiania!!!

W czwartek - 8 października odwiedziła naszą bibliotekę młodzież z gimnazjum w Biesiekierzu wraz z opiekunem p. Agnieszką Kolanowską.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Jesienne zabawy z biblioteką!

W środę i czwartek - 7 i 8 października na jesiennych lekcjach bibliotecznych gościliśmy klasy 0 i III ze Szkoły Podstawowej im. Kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Powiatowy Konkurs "Mistrzowie Pięknego Czytania"

W dniu 7 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbył się XIV Konkurs Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania. Celem tegorocznej edycji konkursu była popularyzacja twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w 110. rocznicę urodzin.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Jesienne spotkania w bibliotece

5 i 6 października gościliśmy na zajęciach w bibliotece klasy Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Głównym tematem naszego spotkania była pora roku, która zawitała do nas 23 września, czyli jesień.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Rozstrzygnięcie konkursu pn. "Niepełnosprawni są wśród nas"

W dniach 30 września i 1 października nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pn. Niepełnosprawni są wśród nas. Konkurs ten został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz w ramach 12 Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja TY i JA.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Dożynki Gminno-Parafialne 2015

W sobotę 19 września nasza Biblioteka wzięła udział w Dożynkach Gminno-Parafialnych. Panie bibliotekarki przygotowały zajęcia dla najmłodszych uczestników Dożynek.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier

We wtorek - 15 września odbyło się spotkanie autorskie z pisarką dziecięcą i młodzieżową - Katarzyną Majgier. Jest ona laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Mały Festiwal Ty i Ja 2015

W dniach 10 - 15 września 2015 r. przeprowadziliśmy spotkania z uczniami Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu w ramach Małego Festiwalu Ty i Ja odbywającego się w zakresie 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Mały Festiwal Ty i Ja 2015

W piątek - 11 września 2015 r. odbyliśmy spotkanie integracyjne z podopiecznymi Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warninie oraz uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej im. Kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon "Jesteśmy po to, by być razem"

Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Szeląg gościmy w ramach Małego Festiwalu Integracja Ty i Ja pokonkursową wystawę prac pn. Jesteśmy po to, by być razem zorganizowaną przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warninie oraz Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Koszalinie.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tych niesamowitych prac wykonanych przez niepełnosprawne dzieci wraz z opiekunami.

 

 

 

PostHeaderIcon Mały Festiwal Ty i Ja 2015

We wtorek - 8 września 2015 r. rozpoczęliśmy serię spotkań z naszymi czytelnikami z okazji corocznego włączenia się w prowadzenie Małego Festiwalu Ty i Ja w ramach 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Konkurs plastyczny "Niepełnosprawni są wśród nas"

 

 

Regulamin Konkursu Plastycznego pn. Niepełnosprawni są wśród nas.

 

 

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 16