Strona główna

PostHeaderIcon Zaproszenie

 

 

 

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

W czwartek - 13 października odbyło się spotkanie autorskie z Panią Anną Onichimowską dla uczniów klas gimnazjalnych oraz mieszkańców naszej gminy.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Powiatowy Konkurs "Mistrzowie Pięknego Czytania"

W środę - 5 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XV edycja Konkursu Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Biesiekierskie Debaty - Przemoc nie zawsze zostawia siniaki

W poniedziałek - 3 października, w naszej bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Biesiekierskie Debaty pt. Przemoc nie zawsze zostawia siniaki. Zostało ono zorganizowane przez Pana Mariusza Sydoruka - dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Biesiekierzu z psychologiem - Panem Jackiem Pawłowskim oraz Przewodniczącym Rady panem Markiem Płazą. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy szkół, nauczycie, radni oraz mieszkańcy.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Cudze chwalicie - swego nie znacie. Rajd pieszy Stare Bielice - Gniazdowo - Cieszyn

W sobotę - 1 października odbył się już kolejny rajd pieszy zorganizowany przez naszą bibliotekę w ramach Banku Ambitnej Młodzieży Fundacji Banku Zachodniego WBK im. Stefana Bryły pn. Cudze chwalicie - swego nie znacie, czyli szlakiem pałacyków Gminy Biesiekierz. Tym razem poznawaliśmy wschodnie strony naszej gminy.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon W zdrowym ciele – zdrowy duch!

W piątek - 30 września odbyło się spotkanie mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Konsultantka grupy Oriflame Pani Wanda Stachurska-Matan przedstawiła nam ciekawą prezentację multimedialną omawiającą cenne dla zdrowia, niezwykle skuteczne suplementy diety z linii Wellness, mające szerokie spektrum działania na nasz organizm.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Bank Ambitnej Młodzieży – rajd Świemino – Parsowo –Nosowo

W dniu 26 września odbył się rajd pieszy przygotowany przez naszą bibliotekę, w ramach programu grantowego Bank Ambitnej Młodzieży Fundacji Banku Zachodniego WBK im. Stefana Bryły pn. Cudze chwalicie - swego nie znacie, czyli szlakiem pałacyków Gminy Biesiekierz.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Mistrzowie Pięknego Czytania

W piątek - 23 września odbył się w naszej bibliotece gminny konkurs pn. Mistrzowie Pięknego Czytania.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Cudze chwalicie - swego nie znacie czyli szlakiem pałacyków Gminy Biesiekierz

W dniach 19-23 września w szkołach podstawowych w Biesiekierzu, Starych Bielicach i Świeminie odbyły się lekcje biblioteczne wprowadzające uczniów w główne założenia projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz Cudze chwalicie – swego nie znacie czyli szlakiem pałacyków Gminy Biesiekierz.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Gminny Konkurs Plastyczny pn. "Niepełnosprawni są wśród nas"

Nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pn. Niepełnosprawni są wśród nas. Konkurs skierowany był do dzieci z klas 0-III Szkół Podstawowych z terenu Gminy Biesiekierz. Został on zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz oraz Filie w Świeminie i Starych Bielicach w ramach 13 Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja TY i JA.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Plany, plany, plany czyli Równać Szanse 2016!

W środę 21 września spotkaliśmy się po raz kolejny z naszą młodzieżą z projektu Kreatywnie wkręceni w upcykling.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września już od wielu lat obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej właśnie okazji do Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu zawitali dziś Wójt Gminy Andrzej Leśniewicz oraz pani Agnieszka Hryniewicz.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

W ramach Małego Festiwalu Ty i Ja odbywającego się w zakresie 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja przy współpracy Pani pedagog - Katarzyny Grzegrzółki spotkaliśmy się z uczniami klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Festyn "Integracja Ty i Ja"

W piątek – 9 września nasza biblioteka wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Środowiskowym Domem Samopomocy Feniks wzięła udział w festynie Integracja Ty i Ja.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Profilaktyka z biblioteką

W piątek - 19 sierpnia w godz. 11.00-15.00 gościliśmy w naszej bibliotece dzieci i młodzież wraz z Paniami prowadzącymi świetlice z terenu naszej gminy na spotkaniu pn. Profilaktyka z biblioteką w ramach organizowanych wspólnie ze świetlicami Bezpiecznych wakacji.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Nauka języków obcych oraz kursy specjalistyczne dla naszych Czytelników za darmo!!!

Nasza Biblioteka już po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiego projektu Fun English w bibliotece, a także wykupiła Funpakiet dla bibliotek, w ramach którego otrzymała dostęp do 5 zestawów e-kursów multimedialnych do samodzielnej nauki języków obcych i rozwijania umiejętności specjalistycznych.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego z biblioteką

Dziś w naszej bibliotece, wspólnie z mieszkańcami gminy, uczciliśmy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o bohaterach tamtych wydarzeń i przekazywać pamięć o nich młodszym pokoleniom.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wakacje w bibliotece!

Za nami już czwarty tydzień naszych wakacyjnych zajęć. Odbył się on pod hasłem: Wyprawy książkowe w krainy bajkowe, a w nim: Kącik poduchowego bajkoczytacza Franklina i Filipka, wakacyjne kino w bibliotece, różnorodne prace plastyczne, wesołe zabawy i dobry humor.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wakacje w bibliotece!

Trzeci tydzień wakacji upłynął nam bardzo szybko. Jego przewodnie hasło to: Wesoła biblioteka: Czytam, pobudzam fantazję, umysł trenuję i od myślenia się nie wymiguję.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Z przyrodą za pan brat

Drugi tydzień wakacji upłynął nam bardzo szybko. Tematyką naszego kolejnego tygodnia zajęć była przyroda, czyli wszystko to co nas otacza.

Czytaj dalej .....

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 20