Strona główna

PostHeaderIcon Ważne Święta Narodowe: 1 maja, 2 maja i Uchwalenie Konstytucji 3 maja

We wtorek - 26 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy Feniks w Biesiekierzu na lekcji bibliotecznej na temat obchodów świąt: 1 maja, 2 maja i Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Oj działo się, działo :-)

Za nami kolejny kreatywny piątek. Nasza młodzież z projektu Równać Szanse 2015 przez cztery godziny kroiła, topiła, kleiła oraz zdobiła cuda i cudeńka.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Uchwalenie Konstytucji 3 maja

W piątek - 22 kwietnia przeprowadziliśmy lekcję biblioteczną dla klasy IV S.P. w Biesiekierzu na temat obchodów świąt: 1 maja, 2 maja i Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon OBCHODY 73. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Z okazji obchodów 73. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM przeprowadziliśmy lekcje biblioteczne dla uczniów wszystkich klas Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon OBCHODY 73. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Z okazji obchodów 73. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klas V i VI ze Szkoły Podstawowej im. Kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu wraz z Panią Dyrektor - Anną Piotrowicz i Panią Agnieszką Ławrynowicz.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile".

Nasz biblioteka wraz z p. Agnieszką Ławrynowicz - nauczycielem historii w Szkole Podstawowej w Biesiekierzu, zgłosiła swój udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Odwiedziny przedszkolaków!

W czwartek - 14 kwietnia odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Happy Days - Szczęśliwe Dni ze Starych Bielic.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Gotujemy zdrowo

W sobotę - 9 kwietnia gościłyśmy w naszej bibliotece uczestników zajęć kulinarnych pn. Gotujmy zdrowo, zorganizowanych dla społeczności lokalnej w ramach projektu Trzymaj formę.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Równać Szanse 2015 - Księga I

W piątek, 8 kwietnia nasza młodzież spotkała się po raz kolejny w ramach programu Równać Szanse 2015.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Gazeta i czasopismo źródłem aktualnej wiedzy

We wtorek 5 kwietnia gościliśmy na lekcji bibliotecznej uczniów klasy III A z Gimnazjum w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Akcja "Czytam w podróży Herberta" 2016 - IV edycja

Nasza Biblioteka po raz kolejny włączyła się w akcję Czytam w podróży... Herberta!

Czytelnicy, którzy odwiedzą nas 6 kwietnia otrzymają zakładki do książek z informacją, że książki są wspaniałymi towarzyszami nie tylko podróży, ale również całego życia.

Zapraszamy więc w podróż nietypową, taką której nie da się zmierzyć kilometrami, czy ilością kroków...

Zapraszamy do świata Zbigniewa Herberta.

 

 

PostHeaderIcon Pisanki, kraszanki, jaja malowane

Tradycje, zwyczaje i obrzędy od zawsze stanowiły nieodłączną część naszego życia. Niezwykle ważne jest to, aby je kultywować i przekazywać z pokolenia na pokolenie.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wielkie świąteczne malowanie jaj!!!

W środę - 23 marca spotkaliśmy się na Wielkim świątecznym malowaniu jaj z uczniami klasy IV Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Równać Szanse 2015

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu Równać Szanse 2015. W dniu 18 marca, nasza młodzież zapoznała się z ideą, definicją i założeniami upcyklingu oraz poznała nowe metodami wyszukiwania informacji.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Zabawy Wielkanocne

W dniu 18 marca 2016 na zaproszenie nauczycieli ze szkoły Podstawowej w Biesiekierzu oddział w Parnowie gościłyśmy na zajęciach otwartych dla rodziców pod tytułem: Zabawy Wielkanocne.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Tydzień z Internetem

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Nasza biblioteka aktywnie włączyła się w tą akcję, która w tym roku odbywa się od 14 do 20 marca.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Zabawa z angielskim!!!

We wtorek - 8 marca gościliśmy dzieci z klasy 0 ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu - oddział w Parnowie. Po raz kolejny wzięły one udział w Kursie Funjunior.pl prowadzonym przez naszą bibliotekę.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Tydzień z Internetem

Już po raz kolejny nasza Biblioteka bierze udział w kampanii Tydzień z Internetem, która odbędzie się w dniach 14-20 marca. Motywem przewodnim tegorocznej edycji kampanii jest świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci.

Biorąc udział w spotkaniu lub rozwiązując quiz, mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się np. jak ocenić wiarygodność sprzedawcy, w jaki sposób bezpiecznie dokonywać płatności, jak chronić swoje dane i prywatność, jak stworzyć bezpieczne hasło oraz korzystać z praw przysługujących osobom kupującym w sieci.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

 

 

PostHeaderIcon Lider, outsider czy pomysłodawca?

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu Równać Szanse 2015. Tym razem młodzież uczestniczyła w zajęciach pn. Wstęp do kreatywności. Działanie to wprowadziło uczestników w świat kreatywnego myślenia poprzez wykonywanie różnych zadań.

Czytaj dalej .....

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 18