Strona główna

PostHeaderIcon Kulfon, Zając Poziomka oraz Budzik w naszej bibliotece

W środę, 15 kwietnia gościliśmy w bibliotece wyjątkowego gościa - Andrzeja M. Grabowskiego. Jest on autorem książek, scenariuszy filmów animowanych oraz piosenek.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Spotkanie z gimnazjalistami

Zdarzyło Wam się, że czegoś nie zrozumieliście ani w ząb? Nauka była syzyfową pracą, myślami bujaliście w obłokach a matematyka to Wasza pięta Achillesa?

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wielkie Świąteczne Malowanie Jaj

W okresie przedświątecznym mieliśmy przyjemność gościć w Punktach Bibliotecznych w Parsowie, Warninie oraz Laskach Koszalińskich.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Pisanki, kurczaczki, zajączki...

Święconka, kolorowe pisanki, pyszne babki oraz śmigus-dyngus - to wszystko kojarzy nam się ze zbliżającymi świętami Wielkanocnymi. Te święta mają wiele ciekawych tradycji i zwyczajów.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Tydzień czytania klasyki :-)

Drodzy Państwo, już 2 kwietnia będziemy obchodzić kolejny Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. W związku z tym jakże ważnym świętem, ogłaszamy TYDZIEŃ CZYTANIA KLASYKI. Zachęcamy do tego, aby w tym okresie czytać Milusińskim bajki naszego dzieciństwa. Nie pozwólmy, aby świat wirtualny zabił wyobraźnię naszych dzieci. Prosimy przypomnieć sobie, jak wiele radości wprowadzały w Państwa życie bajki i baśnie. Myślimy, że wiele osób uśmiechnie się na samo wspomnienie... Zapraszamy do biblioteki po cudowne książki. Zachęcamy Państwa do wspólnej podróży ze swoimi pociechami po świecie gdzie dobro zawsze zwycięża, a ponadczasowe wartości i postawy pokazują co tak naprawdę jest ważne w życiu.

2 kwietnia od samego rana do wieczora będziemy czytać w naszej bibliotece cudowne polskie bajki i baśnie. Z tej okazji będzie można również obejrzeć wystawkę książek-zabawek. Serdecznie zapraszamy!

 

Z bibliotekarskim Do Poczytania!

 

PostHeaderIcon Wielkanocne spotkanie z klasą 1A

W poniedziałek - 30 marca gościłyśmy w bibliotece uczniów klasy I A ze Szkoły Podstawowej w Parnowie. Tematem naszego spotkania były Święta Wielkanocne.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wielkanocne spotkanie

W piątek - 27 marca naszymi gośćmi byli uczniowie klas 0 i III ze Szkoły Podstawowej w Parnowie. Spotkanie dotyczyło nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wielkie Malowanie Jaj

We wtorek - 24 marca rozpoczęliśmy cykl warsztatów przedświątecznych pn. Wielkie Malowanie Jaj. Z tej okazji w naszej bibliotece gościliśmy uczniów klasy Ib i IIIc z gimnazjum w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Witaj wiosno !!!

W czwartek - 19 marca naszą bibliotekę odwiedziły starszaki Żabki z Przedszkola Happy Days w Starych Bielicach.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Przedszkolne spotkania z pisarzami cd...

We wtorek - 17 marca naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z młodszej grupy Przedszkola w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Związki frazeologiczne są wśród nas

W czwartek 12 marca gościliśmy uczniów klas I i II z gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu. Nasza lekcja biblioteczna nosiła tytuł Bądź za pan brat z frazeologizmami.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Przedszkolne spotkania z pisarzami

W poniedziałek - 9 marca spotkaliśmy się z najmłodszymi czytelnikami - przedszkolakami z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu z grupy starszej.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Oczami duszy mojej - biblioteczne spotkanie z poezją

W dniu 6 marca odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie z początkującą poetką Moniką Nowakowską-Ryk. Rozpoczęło ono cykl pn. Szufladom mówimy nie!.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk

W miniony piątek, 27 lutego gościliśmy w naszej Bibliotece znaną i cenioną polską pisarkę - Olgę Tokarczuk. Była to nie lada gratka dla naszych czytelników.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Cerber, cyklop, hydra, czyli przygoda z mitologicznymi stworzeniami

W dniach 27 lutego i 3 marca gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klas II z gimnazjum w Biesiekierzu. Gimnazjaliści wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej stworzeniom i roślinom mitologicznym.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Mitologia na wesoło

W piątek 20 lutego naszą bibliotekę odwiedzili nas uczniowie klasy I a z Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Spotkanie z mitologią

W poniedziałek 16 lutego gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy I c Gimnazjum w Biesiekierzu. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeniesienia się w czasie do okresu mitów greckich i rzymskich.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Zapraszamy do czytania i słuchania, czyli audiobooki w naszej Bibliotece

Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki po nowe audiobooki, inaczej książki mówione. W naszej ofercie znajdują się tytuły, które cieszą się dużą popularnością w tradycyjnej wersji książkowej.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon W świecie Zeusa, Posejdona i Ateny

W poniedziałek 9 lutego gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy I b z Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon "Koszmarne ferie z Karolkiem i innymi łobuziakami" c.d.

Ostatnie dni ferii minęły nam bardzo szybko. Razem z urwisem Scooby-Doo tropiliśmy ducha ze strasznego zamku. Specjalnie dla szalonego psa wykonaliśmy zamek z rolek, by mógł on sobie przypominać naszą wspólną przygodę.

Czytaj dalej .....

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 15