Strona główna

PostHeaderIcon Przygoda z kosmosem

23 października odwiedzili nas uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Podczas naszego spotkania pracowaliśmy z książkami popularnonaukowymi dotyczącymi kosmosu i kosmitów.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Polska jesień

Podczas dzisiejszego spotkania gościłyśmy uczniów klasy 0 z Dobrzycy. W trakcie zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną Polska jesień.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Agresja, przemoc, tolerancja – Czy wiesz, co to znaczy?

W piątek - 17 października, odwiedzili nas uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Głównym tematem spotkania było przybliżenie naszym młodym czytelnikom, co to jest: agresja, przemoc i tolerancja.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Agresji i przemocy mówimy NIE!!!

W czwartek - 16 października w naszej bibliotece odbyły się zajęcia pn. Agresji i przemocy mówimy NIE!!!. Wzięli w nich udział uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Poznajemy twórczość Grzegorza Kasdepke

W poniedziałek 13 października odwiedziły nas dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy ruchowej pn. Głowa, ramiona, kolana....

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Dary Pani Jesieni

Podczas dzisiejszego spotkania uczniowie klasy I b obejrzeli prezentację multimedialną Polska jesień. Znalazły się w niej przysłowia o jesieni, informacje o jesiennych zapasach zwierząt na zimę, a także dzieci dowiedziały się z niej, które z ptaków wylatują do ciepłych krajów.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Jesienne zabawy

W czwartek - 9 października na jesiennych zabawach spotkaliśmy się z uczniami klasy I a ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu, oddział w Parnowie. Nasze zajęcia rozpoczął wspólny taniec powitalny przy muzyce. Następnie odczytaliśmy głośno bajkę pt. O księżniczce Zuzance i rycerzu Witaminku, która podkreśliła fakt potrzeby spożywania warzyw i owoców dla zachowania zdrowia.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Ranking Bibliotek Rzeczpospolitej i Instytutu Książki 2014

Jesteśmy bardzo dumne i ogromnie szczęśliwe, że po raz kolejny udało się nam znaleźć wśród najlepszych bibliotek w kraju. W tym roku zdobyłyśmy 11 miejsce w Polsce, 2 w województwie zachodniopomorskim oraz 4 wśród bibliotek wiejskich.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Zwierzaki Cudaki - nie tylko te domowe to hasło towarzyszące nam podczas dzisiejszego spotkania z grupą przedszkolną Motylki z przedszkola w Biesiekierzu. Przygoda maluchów w bibliotece rozpoczęła się powitaniem oraz zwiedzeniem jej zakamarków w magicznym pociągu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Z Kubą i Bubą poznajemy twórczość Grzegorza Kasdepke

W poniedziałek 6 października odwiedziły nas dzieci z grupy Biedronki z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu. Spotkanie to rozpoczęło cykl zajęć pt. Przedszkolne spotkania z pisarzami.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Pani Jesień w zerówce

W poniedziałek - 29 września Pani Jesień zawitała do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Biesiekierzu im. Kpt. Wł. Wysockiego oddział w Parnowie. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym powitalnym tańcem.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Niepełnosprawni są wśród nas

W dniu 24 września nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. Niepełnosprawni są wśród nas. Konkurs ten został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz w ramach 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja TY i JA.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Barbara Kosmowska w Bibliotece w Biesiekierzu

W dniu 16 września naszą bibliotekę odwiedziła znana pisarka dla młodzieży i dorosłych pani Barbara Kosmowska. Debiutowała jako licealistka w latach 70-tych na łamach Na przełaj; w latach 80. zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach poetyckich.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Grupa "Biedronki" z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu

W poniedziałek 15 września odwiedziły nas dzieci z grupy Biedronki z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu. Spotkanie to rozpoczęło cykl zajęć pod hasłem Przedszkolne spotkania z pisarzami.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon "Mały Festiwal Ty i Ja" 2014

Podczas III edycji Małego Festiwalu Ty i Ja odbywającego się w ramach 11 Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” spotkaliśmy się z uczniami Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu. Po krótkim przybliżeniu samej idei festiwalu, każda z klas miała możliwość obejrzeć krótką relację filmową z przebiegu zeszłorocznego 10 Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Dożynki Gminno-Parafialne 2014

Po raz kolejny nasza Biblioteka wzięła udział w Dożynkach Gminno-Parafialnych, które odbyły się w sobotę 6 września 2014 r. Miałyśmy ogromną przyjemność uatrakcyjnić tę uroczystość najmłodszym gościom tej imprezy.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon III edycja "Małego Festiwalu Ty i Ja"

W czwartek - 4 września rozpoczęliśmy III edycję Małego Festiwalu Ty i Ja w ramach 11 Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Swoją obecnością zaszczycili nas goście ze Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Niepełnosprawni są wśród nas

Nasza Biblioteka już po raz trzeci aktywnie włączyła się w organizację
Małego Festiwalu Ty i Ja.

 

PostHeaderIcon Laboratorium młodego artysty

Był to fascynujący, wakacyjny tydzień. Pierwszy dzień tygodnia odbywał się pod hasłem Płaskorzeźby. Zaczęliśmy go rozpoczęciem tworzenia książki trzech zmysłów, która jest zbiorem naszych najcenniejszych, wakacyjnych skarbów.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Morze wyobraźni

W obecnym tygodniu nastąpił dalszy ciąg niezwykłej podróży w krainę sztuki i magicznych przeżyć wraz z p. Agnieszką Ponińską-Puścian. Pani Agnieszka porwała nas w wodny, fascynujący świat.

Czytaj dalej .....

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 13