Katalogi
Strona główna

PostHeaderIcon Świąteczne Malowanie Jajek!!!

W środę - 16 kwietnia odbyły się warsztaty przedświąteczne w Punkcie Bibliotecznym w Parsowie. Zasiedliśmy do zdobienia jajek staropolską metodą - gorącym woskiem przy użyciu kluczek.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Piesek i święconka

Dzisiaj gościliśmy w bibliotece klasę I ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Podczas zajęć przeczytano dzieciom bajki pt. Śmigus-dyngus oraz Piesek i święconka. Całej klasie bardzo podobały się oba opowiadania i słuchały ich z zainteresowaniem.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Życzenia Wielkanocne

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy Wam wiosny, wiosny i jeszcze raz wiosny!

 

 

 

 

Pękających na drzewach pąków,
ziemi, która zaczyna pachnieć i słońca,
które nie tylko świeci, ale wreszcie także grzeje.

 

 

Życzymy Wam wiosny w życiu codziennym,
rodzinnym, w pracy,
i na koncie bankowym
ale przede wszystkim życzymy Wam wiosny w sercu !

 

 

Dyrekcja oraz Pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz

 

 

PostHeaderIcon Jaja malowane...

Dnia 15 kwietnia odwiedziła nas klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Młodzieży wyświetlono prezentację multimedialną dotyczącą tradycji i obrzędów Świąt Wielkanocnych oraz pokazano książki o tej samej tematyce.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wielkanoc tuż, tuż

Kolejny dzień oczekiwania na Święta Wielkiej Nocy za nami. Dziś odwiedziły nas klasy V i VI b Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Przed nami stało niełatwe zadanie, zainteresowania ich zajęciami plastycznymi, które przygotowałyśmy.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wielkanoc tuż, tuż!!!

Kolejne przedświąteczne spotkanie z naszymi brzdącami odbyło się w piątek - 11 kwietnia. W lekcji bibliotecznej poświęconej tradycjom, obrzędom i zwyczajom wzięli udział uczniowie klasy "0" ze Szkoły w Parnowie.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wielkanoc tuż, tuż...

10 kwietnia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odwiedzili nas uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna dla uczniów klasy III

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, dnia 9 kwietnia odwiedziła nas klasa III. Uczniowie poznali obrzędy oraz zwyczaje towarzyszące Świętom Wielkanocnym.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Pisanki, kraszanki, malowanki...

Święta tuż, więc z ogromnym zapałem zabraliśmy się za malowanie jaj. We wtorek, 8 kwietnia uczniowie klasy VI a zapoznali się z obrzędami i zwyczajami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi, a następnie pełni zapału przygotowali tradycyjną metodą za pomocą wosku piękne pisanki oraz kartki z życzeniami.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Konkurs recytatorski w Świetlicy Wiejskiej w Parsowie

3 kwietnia odbył się konkurs recytatorski w Świetlicy Wiejskiej w Parsowie, którego współorganizatorem była nasza biblioteka.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Muzyka moich ulic... - spotkanie z Marcinem Kydryńskim

W piątek - 28 marca, gościliśmy w naszej bibliotece niezwykłego gościa - p. Marcina Kydryńskiego. Podczas spotkania dziennikarz, podróżnik oraz fotograf w jednej osobie opowiedział naszym gościom o swoich niezwykłych podróżach po Afryce oraz o swojej wielkiej miłości do Lizbony.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wielkanocne spotkanie z przedszkolakami z "Happy Days"

W czwartek 27 marca odwiedziły naszą bibliotekę przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Happy Days ze Starych Bielic.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna dla uczniów klas I Gimnazjum w Biesiekierzu

26 marca odwiedzili nas uczniowie klas I Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu. Głównym celem odbywającej się lekcji bibliotecznej było wykształcenie umiejętności korzystania z katalogów, zwłaszcza z katalogu alfabetycznego, w trakcie poszukiwania książek.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna dla uczniów klas II Gimnazjum w Biesiekierzu

We wtorek 25 marca gościliśmy w naszej bibliotece na lekcji bibliotecznej uczniów klas II Gimnazjum w Biesiekierzu. Tematem naszego spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką, jej regulaminem oraz katalogami.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z dziennikarką Magdą Omilianowicz

Magda Omilianowicz jest dziennikarką, podróżniczką, znaną autorką reportaży i felietonów o tematyce społecznej i podróżniczej. Publikacje pani Magdy ukazały się m.in. w Przeglądzie, Miliarderze, Poznaniaku, Sukcesie, Top Class, Polityce, holenderskim Reve, nowojorskim Kurierze Plus i wielu innych czasopismach.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wiosna, wiosna, ach to TY...

Jak założyć ogród? Jak go pielęgnować? Które kwiaty wybrać? Jak przyciąć krzewy i drzewa? Jak założyć własny ogródek z ziołami?

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Wręczenie nagród i konferencja MKiDN w Bibliotece Narodowej

W dniu 7 marca w Pałacu Rzeczypospolitej odbyło się uroczyste wręczenie nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla promocji czytelnictwa oraz prezentacja najnowszych wyników badań stanu bibliotek publicznych w Polsce.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna w karnawałowych klimatach

W poniedziałek 3 marca gościliśmy na lekcji bibliotecznej uczniów klasy V ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Tematem naszego spotkania był karnawał.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Karnawałowy zawrót głowy

Karnawał to czas zabawy i wielkiego ucztowania, który kojarzy nam się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami. Nasze dzisiejsze zajęcia odbywały się pod hasłem Karnawałowy zawrót głowy.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Tyranozaur Rex, Diplodok i inne gady...

W dniu 26 lutego obchodzony jest Dzień Dinozaura. W związku z tym w naszej bibliotece zagościły dziś te niezwykłe gady. Maluchy z wielkim zaciekawieniem obejrzały przygotowaną dla nich prezentację multimedialną oraz króciutkie filmiki.

Czytaj dalej .....

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 11