Strona główna

PostHeaderIcon Niepełnosprawni są wśród nas

W dniu 24 września nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. Niepełnosprawni są wśród nas. Konkurs ten został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz w ramach 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja TY i JA.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Barbara Kosmowska w Bibliotece w Biesiekierzu

W dniu 16 września naszą bibliotekę odwiedziła znana pisarka dla młodzieży i dorosłych pani Barbara Kosmowska. Debiutowała jako licealistka w latach 70-tych na łamach Na przełaj; w latach 80. zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach poetyckich.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Grupa "Biedronki" z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu

W poniedziałek 15 września odwiedziły nas dzieci z grupy Biedronki z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu. Spotkanie to rozpoczęło cykl zajęć pod hasłem Przedszkolne spotkania z pisarzami.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon "Mały Festiwal Ty i Ja" 2014

Podczas III edycji Małego Festiwalu Ty i Ja odbywającego się w ramach 11 Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” spotkaliśmy się z uczniami Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu. Po krótkim przybliżeniu samej idei festiwalu, każda z klas miała możliwość obejrzeć krótką relację filmową z przebiegu zeszłorocznego 10 Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Dożynki Gminno-Parafialne 2014

Po raz kolejny nasza Biblioteka wzięła udział w Dożynkach Gminno-Parafialnych, które odbyły się w sobotę 6 września 2014 r. Miałyśmy ogromną przyjemność uatrakcyjnić tę uroczystość najmłodszym gościom tej imprezy.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon III edycja "Małego Festiwalu Ty i Ja"

W czwartek - 4 września rozpoczęliśmy III edycję Małego Festiwalu Ty i Ja w ramach 11 Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Swoją obecnością zaszczycili nas goście ze Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Biesiekierzu.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Niepełnosprawni są wśród nas

Nasza Biblioteka już po raz trzeci aktywnie włączyła się w organizację
Małego Festiwalu Ty i Ja.

 

PostHeaderIcon Laboratorium młodego artysty

Był to fascynujący, wakacyjny tydzień. Pierwszy dzień tygodnia odbywał się pod hasłem Płaskorzeźby. Zaczęliśmy go rozpoczęciem tworzenia książki trzech zmysłów, która jest zbiorem naszych najcenniejszych, wakacyjnych skarbów.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Morze wyobraźni

W obecnym tygodniu nastąpił dalszy ciąg niezwykłej podróży w krainę sztuki i magicznych przeżyć wraz z p. Agnieszką Ponińską-Puścian. Pani Agnieszka porwała nas w wodny, fascynujący świat.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Oj działo się, działo...

Kolejny tydzień wakacji za nami. Ale spokojnie, przed nami jeszcze wiele dni i niespodzianek. Ten tydzień zakończyliśmy wycieczką do kina Kryterium oraz grami i zabawami.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Morze wyobraźni - mokro i kolorowo...

Za nami kolejne dni wakacji. Od poniedziałku do środy zajęcia w naszej bibliotece prowadziła p. Agnieszka Ponińska-Puścian. Zabrała nas w niezwykłą podróż w krainę sztuki i magicznych przeżyć.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon "A ja mam tylko jeden świat - słońce, góry, pola, las"

A ja mam tylko jeden świat - słońce, góry, pola, las , pod tym hasłem odbywały się czwartkowe i piątkowe zajęcia w bibliotece.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon A jak dorosnę, to zostanę...

Każdy z nas w dzieciństwie marzył o jakimś zawodzie. Niektóre z tych planów są bardzo ambitne i trudne do zrealizowania, inne wydają się rodzicom mało atrakcyjne. 9 lipca w naszej bibliotece odbyły się zajęcia pod hasłem Mamo, Tato chcę zostać....

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Każde dziecko to potrafi, czyli zabawy z papierem i klejem :-)

Poniedziałkowe i wtorkowe zajęcia odbyły się pod hasłem Każde dziecko to potrafi, czyli zabawy z papierem i klejem.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Pszczoły, koniki polne, biedronki ...

W piątek 4 lipca zakończyliśmy podróż z postaciami występującymi w bajkach. Naszą bohaterką była Pszczółka Maja, dzięki której wykorzystano książki popularnonaukowe o owadach.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon W krainie Smoka Wawelskiego

W czwartek 3 lipca bohaterem naszych wakacyjnych zajęć był smok. Rozmowa z dziećmi na temat tych magicznych stworzeń pokazała, że posiadają ogromną wiedzę na ich temat.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Czarodzieje

Dzisiejszego dnia 2 lipca kontynuowaliśmy przygodę z postaciami bajek i baśni - czarodziejami. Na początku wysłuchaliśmy opowiadania pt. Trzy małe czarodziejki.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Smerfna przygoda

1 lipca 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie wakacyjne z cyklu bohaterowie bajek, których tematem przewodnim były Smerfy i wszystko, co z nimi związane.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon W drodze po wakacyjne przygody!!!

W poniedziałek 30 czerwca rozpoczęliśmy wakacje w bibliotece. Pierwszy tydzień poświęcony będzie postaciom z bajek. Na początek wybraliśmy małego żółwia - Franklina, który jest bohaterem wielu opowiadań.

Czytaj dalej .....

 

PostHeaderIcon Goście z Gdańska i okolic...

W dniu 12 czerwca miałyśmy przyjemność gościłyśmy w naszej placówce bibliotekarzy z województwa pomorskiego. Odwiedzili nas oni w ramach wyjazdu studyjnego zorganizowanego przez Program Rozwoju Bibliotek.

Czytaj dalej .....

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 12