PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z pisarką Elizą Piotrowską.

We wtorek, 16 kwietnia gościliśmy pisarkę, Panią Elizę Piotrowską, laureatkę wielu nagród literackich.

Pani Eliza jest absolwentką Instytutu Historii Sztuki Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. W latach 2001–2003 była pracownikiem Muzeum Narodowego w Poznaniu, gdzie wspólnie z Pauliną Broniewską stworzyła Muzealną Akademię Dziecięcą, przedsięwzięcie wyróżnione w Konkursie Muzealne Wydarzenie Roku Sybilla organizowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka m.in. serii książek pt. "Ciocia Jadzia", "Tupcio Chrupcio".

Podczas spotkania uczniowie klas I i II ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza poznali ciekawostki na temat życia i twórczości pisarki. Z okazji zbliżającego się Dnia Cioci dzieci wykonały przepiękne laurki. Było to bardzo miłe i ciekawe spotkanie.

Serdecznie dziękujemy Pani Elizie Piotrowskiej za niesamowite warsztaty oraz za złożenie swojego autografu na naszej pamiątkowej tablicy.