PostHeaderIcon Spotkanie z mitologią

W poniedziałek 16 lutego gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy I c Gimnazjum w Biesiekierzu. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeniesienia się w czasie do okresu mitów greckich i rzymskich.

Dzięki obejrzeniu prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się jak żyli bogowie greccy i rzymscy oraz co było ich atrybutem. Po krótkim powtórzeniu wiadomości przeszliśmy do wykonania pracy plastycznej - stroju postaci z mitologii. Gimnazjaliści mieli za zadanie przebrać jedną osobę z grupy, a pozostali musieli odgadnąć, kogo przedstawia. Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie między innymi rozwiązywali krzyżówki i zagadki - prawda czy fałsz, pokazywali postacie mitologiczne za pomocą pantomimy. To ostatnie zadanie szczególnie przypadło gimnazjalistom do gustu, wykazali się w nim dużą pomysłowością.

Młodszy bibliotekarz Aleksandra Sowa