PostHeaderIcon Wakacje w bibliotece!

Trzeci tydzień wakacji upłynął nam bardzo szybko. Jego przewodnie hasło to: Wesoła biblioteka: Czytam, pobudzam fantazję, umysł trenuję i od myślenia się nie wymiguję.

Tak więc rzuciliśmy się w wir czytania przepięknych książek, opowiadania ciekawych historii, wykonywania przeróżnych prac plastycznych. Największą frajdę naszym milusińskim sprawiają zabawy, które najbardziej brudzą, a więc lepienie z masy solnej czy odciskanie dłonią farby i tworzenie z tego kolorowych ryb. Nasi goście są nie do zagięcia jeśli chodzi o rozwiązywanie quizów, łamigłówek, rebusów czy zagadek. Poznaliśmy historię, zabytki i najważniejsze symbole naszej gminy. Dzieci namalowały piękne prace pn. Pomnik Ziemniaka - wszystkie zostały wywieszone na naszej wystawie. Balony posłużyły nam do stworzenia prac pn. Słoń Trąbalski oraz do wykonania na nich ciekawych rysunków promujących książki oraz ich czytanie. Zajęcia pn. Mądrość zdobywamy baśnią pozwoliły nam przenieść się w baśniowy świat książek. Stworzyliśmy piękne postacie oraz zabawiliśmy się w wesołe kalambury. Naszym małym czytelnikom bardzo podobają się ruchowe zabawy integrujące na świeżym powietrzu, jak rysowanie kredą cieni swoich kolegów, zabawy z piłką w parach i w kole, czy zabawa chustą integracyjną. Dużą atrakcją dla dzieci była degustacja niebieskiej galaretki z jagodami i przyniesionymi przez nich owocami.

Serdecznie zapraszamy na kolejny - czwarty tydzień naszych wakacyjnych zajęć. Odbędzie się on pod hasłem: Wyprawy książkowe w krainy bajkowe, a w nim: Kącik poduchowego bajkoczytacza Franklina i Filipka, wakacyjne kino w bibliotece, różnorodne prace plastyczne, wesołe zabawy i dobry humor :-).

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka