Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Spotkania z literaturą w przedszkolu Happy Days

W dniu dzisiejszym (8.09.2016 r.) po wakacyjnej przerwie rozpoczął się kolejny cykl zajęć Spotkań z literaturą.

Najmłodsze dzieci z grupy Biedronek wysłuchały opowiadania pt. Mama Tupcia Chrupcia idzie do pracy a także zapoznały się z książkami z najbardziej popularnymi bohaterami literackimi. Większość Biedronek zapowiedziało się z wizytą w bibliotece aby wypożyczyć książki. Dzieci w prezencie dostały kolorowanki z naklejkami za skupienie i wytrwałość w trakcie głośnego czytania. Żabki poznały kolejną przygodę Franklina. Opowiadanie Franklin i książka z biblioteki przypomniało dzieciom jak należy obchodzić się z książkami. Najstarsze Motyle wzięły udział w zajęciach tematycznie związane z Festiwalem Filmowym Integracja Ty i Ja. Po wysłuchaniu opowiadania pt. Jaśka pierwszy dzień w szkole rozmawialiśmy o niepełnosprawności, o ludziach zdrowych i nie w pełni sprawnych, o empatii i pomocy. Następnie dzieci obejrzały prezentację o osobach niepełnosprawnych takich jak Jaś Mela, Karol Bielecki czy Nick Vujicic.

Do zobaczenia za tydzień
st. bibliotekarz Maja Rosowska