PostHeaderIcon Książkowe Mole w natarciu :-)

We wtorek - 4 lipca, odbyło się w naszej bibliotece bardzo ciekawe spotkanie dla dzieci uczestniczących w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez nasza placówkę oraz świetlice wiejskie.

Nasi milusińscy wzięli udział w warsztatach literackich z pisarką Małgorzatą Karoliną Piekarską, podczas których tworzyli fabułę do komiksu związanego z historią pomnika Fryderyka Wilhelma. Zajęcia te miały na celu promuję twórczość A. Szklarskiego w 105. rocznicę jego urodzin i noszą nazwę Tomek i tajemnica zaginionego pomnika. Następnie na naszych gości czekały liczne niespodzianki i zadania. Jednym z nich było wcielenie się w rolę poszukiwaczy zaginionego skarbu i odnalezienie poukrywanych na terenie całej biblioteki haseł. Nie było to łatwe zadanie, ale nasi Poszukiwacze spisali się na medal. Nie mogło zabraknąć również wspólnych gier, zabaw oraz prac plastycznych. To było bardzo kreatywne i wesołe spotkanie. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i wspólną zabawę.