PostHeaderIcon Spotkanie z kulturą

W dniu 18 marca odbyła się uroczystość pt. Spotkanie z kulturą. Impreza zorganizowana została z okazji przypadającej I rocznicy założenia gminnego zespołu ludowego z Biesiekierza Polna Grusza

Współorganizatorami tej uroczystości było Gimnazjum w Biesiekierzu oraz Szkoła Podstawowa w Świeminie.

Głównym celem spotkania była prezentacja kulturalnej działalności placówek oświatowych oraz instytucji kultury z terenu naszej gminy. Zebrani goście mieli okazję obejrzeć występy maluchów z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu oraz dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych ze Świemina, Starych Bielic oraz Biesiekierza. Można było również zobaczyć jak wiele talentów posiadają nasi gimnazjaliści.

Nasza biblioteka wraz ze świetlicami oraz Środowiskowym Domem Samopomocy zaprezentowała swoją działalność na bardzo starannie przygotowanych stoiskach.

Dodatkową atrakcją były występy zespołów ludowych: Popowianek, Jagód oraz oczywiście Polnej Gruszy.

Agnieszka Hryniewicz