Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Czytanie ma moc - przedszkole Elf 2 w Starych Bielicach

W dniu 18 kwietnia przedszkolaki z przedszkola Elf 2 w Starych Bielicach brały udział w Spotkaniach z książką. Tym razem skupiłam się głównie na przypomnieniu dzieciom cudownej mocy książek.

Książki mogą pomagać zarówno dzieciom jak i dorosłym z uporaniem się z różnego rodzaju problemami, troskami, kłopotami. Elfiki poznały znaczenie słowo biblioterapia; najprościej mówiąc jest to leczenie książką. Przedszkolaki wysłuchały opowiadań Moje zabawki są moje Aleksandry Stańczewskiej, Tupcio Chrupcio. Nie umiem przegrywać Elizy Piotrowskiej oraz opowiadania Zaspana Wandzia z książki 7 nawyków szczęśliwego dzieciństwa Seana Covey. W każdym z tych opowiadań była trudna sytuacja, z którą bohaterowie poradzili sobie sami albo z pomocą innych osób. Dzieci zgodnie przyznały, że książka może być bardzo dobrym sposobem aby pomagać w ciężkich chwilach. Zakończenie zajęć to prezentacja książek biblioterapeutycznych dostępnych w bibliotece. Bardzo dużo tych książek zostało wypożyczonych przez dzieci.

st. bibliotekarz Maja Rosowska