PostHeaderIcon "O finansach ... w bibliotece"

W dniu 24 maja rozpoczęliśmy działania w ramach projektu skierowanego do seniorów O finansach w bibliotece. Jest on realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Narodowy Bank Polski.

Dzięki niemu uczestnicy zaprzyjaźnią się ze światem finansów, dowiedzą się m.in. jak założyć elektroniczne konto w banku oraz jak skutecznie zarządzać budżetem domowym. Na spotkaniu organizacyjnym gościliśmy przedstawicielkę NBP, głównego specjalistę panią Katarzynę Zwarzany, Wójta Gminy Biesiekierz pana Andrzeja Leśniewicza oraz Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej pana Mariusza Sydoruka. Nasz gość specjalny - pani Katarzyna przedstawiła zebranym prezentację multimedialną, która dotyczy działalności NBP, jego roli i misji. Zachęciła uczestników do korzystania z bankowości elektronicznej. Uczuliła zebranych na działalność parabanków, podejrzanych firm pożyczkowych oraz zabezpieczania swoich danych. Pokazała również, w jaki sposób odróżnić fałszywe banknoty i w jaki sposób reagować na niespodziewane wydarzenia dotyczące naszych finansów. Zrobiła to w sposób niezwykle przystępny i ciekawy. Pan Wójt pogratulował naszym seniorom udziału w tak ciekawym projekcie oraz życzył powodzenia podczas przechodzenia kolejnych etapów zdobywania wiedzy o finansach. Podczas dzisiejszego spotkania nasi kursanci przeszli pierwszy test kwalifikacyjny. Poradzili sobie wspaniale. Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi Sydorukowi za wsparcie i promocję naszych działań podjętych w projekcie.