PostHeaderIcon Powiatowe Święto Czytelnika Dziecięcego

W środę - 30 maja najlepsi czytelnicy dziecięcy z gminy Biesiekierz wzięli udział w Powiatowym Święcie Czytelnika Dziecięcego zorganizowanym przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną.

Naszą gminę reprezentowali: Maja Kowalczyk, Nikola Kamińska, Wiktoria Kuklińska i Mateusz Klekociuk. Nagrodą dla najaktywniejszych czytelników było przedstawienie Teatru Władca Lalek ze Słupska bajki pt. Czerwony Kapturek. Główna bohaterka to lalka z wielką sympatyczną buźką jak z dziecięcych rysunków. Wilk to jegomość w długim, skórzanym płaszczu, poczciwa Babcia i oczywiście bohaterski lecz niezbyt rozgarnięty Gajowy. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało. Każdy uczestnik tego wyjątkowe święta otrzymał nagrodę książkową i dyplom, które wręczali: p. Beata Sawa - Jovanoska - zastępca dyrektora KBP i p. Dariusz Kalinowski - wicestarosta koszaliński.

Bibliotekarz Aleksandra Sowa