PostHeaderIcon "O finansach ... w bibliotece"

W czwartek - 7 czerwca odbyło się spotkanie w ramach projektu skierowanego do seniorów O finansach w bibliotece.

Jest on realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Narodowy Bank Polski. Podczas zajęć realizowaliśmy pierwszy moduł z poziomu podstawowego pn. „Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym?”. Seniorzy poznali m.in. podstawowe źródła dochodów i wydatków gospodarstwa domowego, sposoby i możliwości równoważenia budżetu. Uczestnicy mieli okazję zaplanować swój własny budżet domowy przy pomocy kalkulatorów internetowych. Poznaliśmy również korzyści z robienia zakupów przy pomocy różnych serwisów internetowych. Podczas podsumowania tego modułu nasi kursanci rozwiązali test sprawdzający osiągając bardzo dobre wyniki. Jesteśmy bardzo dumne z naszej mocnej, pracowitej grupy!!!