PostHeaderIcon "O finansach ... w bibliotece"

W czwartek - 21 czerwca odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu skierowanego do seniorów O finansach w bibliotece. Jest on realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Narodowy Bank Polski.

Tym razem zrealizowaliśmy drugi moduł z poziomu podstawowego pn. Bank przez Internet. Nasi seniorzy za pomocą metody burzy mózgów uporządkowali swoją wiedzę na temat podstawowych produktów bankowych. Dowiedzieli się w jaki sposób założyć e- konto, wykonywać przelewy, sprawdzać saldo konta. Poprzez pracę w grupach określili plusy i minusy z korzystania z usług bankowych. Jak po każdym module i tym razem rozwiązanie testu sprawdzającego nie sprawiło uczestnikom projektu większych problemów. Każdy z uczestników otrzymał materiały pomocnicze z przydatnymi adresami stron internetowych. Z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie realizujące 3 moduł.