PostHeaderIcon "O finansach ... w bibliotece"

W czwartek - 5 lipca odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu skierowanego do seniorów O finansach w bibliotece. Jest on realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Narodowy Bank Polski.

Podczas spotkania realizowaliśmy moduł 3 z poziomu podstawowego pn. Lokaty, kredyty i karty - jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową? Na początku uczestnicy spotkania wykonali ćwiczenie Oszczędzać czy pożyczać. Ich zadaniem było podanie plusów i minusów oszczędzania i pożyczania pieniędzy. Utrwalili sobie wiadomości o produktach bankowych takich jak: kredyty, lokaty i karty płatnicze. Poznali dostępne narzędzia internetowe pomocne w poszukiwaniu informacji o tych usługach. Na zakończenie uczestnicy wykonali test podsumowujący moduł. Przed nami moduł 4 - Ubezpieczenia.