PostHeaderIcon Ty też możesz być ratownikiem!

W dniu 10 lipca odbył się Biesiekierski Rajd Pieszy. Został on zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Biesiekierzu oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz w ramach programu grantowego SPOŁECZNIK 2018.

Jego współorganizatorami były świetlice wiejskie oraz Placówka Wsparcia Dziennego Dziecięca Kraina w Parnowie. Druhna Anna Just oraz druhowie Paweł Kopczyński oraz Jan Lach przygotowali dla uczestników rajdu liczne zadania mające na celu przypomnienie oraz usystematyzowanie wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy, numerów alarmowych, opatrywania ran oraz bezpiecznych zachowań. Każda z drużyn miała za zadanie dotrzeć do 6 punktów w których czekały na nich określone zadania. Wszystkie grupy poradziły sobie doskonale. Na zakończenie rajdu czekała na dzieci miła niespodzianka - pyszne kiełbaski ufundowane przez Państwa Edytę i Waldemara Girczys oraz poczęstunek zakupiony dzięki dofinansowaniu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Biesiekierzu. Było to niezwykle pouczające i kreatywne spotkanie.