Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - przedszkole Elf 2 i żłobek Elfik

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ma on na celu pomoc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W przedszkolu Elf 2 i żłobku Elfik w Starych Bielicach dzieci na zajęciach tematycznych poznały genezę tego święta, dowiedziały się ile jest języków na świecie, i które są najbardziej popularne. Wierszowane opowiadanie Alfabecik dla dzieci pozwoliło utrwalić starszym dzieciom alfabet. Najmłodsze maluszki razem z Puciem poznawały pierwsze słowa. Dużo śmiechu wywołały krótkie, trudne rymowanki np. w czasie suszy szosa sucha czy chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie :) Dzieci poznały także hiszpańskie słowa cześć czyli hola i francuskie mam na imię czyli Je m'appelle.... Dużą niespodzianką dla mnie były zwroty w języku ukraińskim wypowiedziane przez jedno z dzieci - Ty prekrasna i ya lublyu tebe <3. Na koniec spotkania dzieci przeglądały i wypożyczały książki.

Do zobaczenia.
st. bibliotekarz Maja Rosowska