PostHeaderIcon 26 lutego – Światowy Dzień Dinozaura

We wtorek – 26 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Dinozaura. Z tej okazji odwiedziły nas przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją naszego młodego, zagorzałego czytelnika - Mateusza Klekociuka.

Jego opowieści o dinozaurach, ciekawostki oraz przedstawiona prezentacja multimedialna wprawiła naszych milusińskich w zachwyt. Mateusz omówił nam również swoje eksponaty wystawione w naszej bibliotece. Przedstawił również zgromadzone przez siebie liczne książki i gry planszowe. Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem ogromnej wiedzy posiadanej przez Mateusza na temat dinozaurów oraz umiejętności jej fachowego przekazania. Kolejnym etapem spotkania były zabawy ruchowe przy muzyce, zabawy z chustą animacyjną, głośne czytanie opowiadania o dinozaurach oraz odgadywanie zagadek o zwierzętach. Naszym gościom bardzo spodobało się odciskanie pieczątek wyciętych w ziemniakach – śladów dinozaurów. Podsumowaniem dzisiejszych zajęć było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród za udział w konkursie plastycznym pn.: Mój przyjaciel – Dinozaur, który został zorganizowany przez naszą placówkę oraz przedszkole. Serdecznie dziękujemy Mateuszowi za poprowadzenie wykładów, naszym wspaniałym małym gościom, przesympatycznej kadrze oraz pani dyrektor Agnieszce Kolanowskiej, która była inicjatorką dzisiejszych zajęć. Dziękujemy również pani Monice Tarnowskiej oraz panu Markowi Płazie za obecność i uświetnienie naszej dzisiejszej uroczystości.

Do poczytania :)