Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon "Tydzień z Internetem" (All Digital Week)

Od 25 do 31 marca trwa "Tydzień z Internetem" (All Digital Week). W ramach różnych działań pokazuje się siłę internetu.

Ważne jest aby dobrze korzystać z tego źródła informacji, aby życie nasze i naszych bliskich stawało się coraz lepsze i bardziej funkcjonalne. W ramach tej akcji Filia Biblioteczna w Starych Bielicach zorganizowała w dniu 27 marca zajęcia pn. "Detektywi na tropie" z uczniami klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach. Początek spotkania to stworzenie sieci informacji wyszukiwanych w internecie za pomocą kłębka wełny - wspaniałe narzędzie integracyjne. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania w jaki sposób szukają potrzebnych Im informacji. Kolejne działanie to zadanie wykonywane za pomocą operatorów logicznych. Wspólnie stwierdziliśmy, że ułatwiają one wyszukiwanie informacji. Po tym uczniowie wyszukiwali informacji na wybrany przez siebie jeden temat. Okazało się, że nie wszyscy uzyskali te same odpowiedzi lub nie do końca było wiadomo czy są one prawdziwe. Warto zaznaczyć, że ważna jest wiarygodność autora czy źródła informacji, data publikacji, zgodność czy potwierdzenie w innych źródłach. Poruszony był również temat tego co publikujemy w internecie i co internet z tego sobie zostawia i po co. Mam nadzieję, że wiedza zdobyta na zajęciach zostanie w pamięci uczniów i będą Oni ją wykorzystywać w swoim życiu szkolnym i prywatnym.

st. bibliotekarz Maja Rosowska