Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci

3 kwietnia w przedszkolu Happy Days w Starych Bielicach dzieci świętowały z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Święto to zostało ustanowione 2 kwietnia, w dniu urodzin jednego z najsłynniejszych pisarzy dla dzieci Hansa Christiana Andersena (warto wspomnieć, że początkowo pisał on dla dorosłych). Przedszkolaki wysłuchały baśni "Brzydkie Kaczątko", "Księżniczka na ziarnku grochu" oraz "Słowik". Są to uniwersalne, ponadczasowe i biblioterapełtyczne opowieści, które mówią o wzajemnym szacunku, wybaczaniu, prawdzie i sile dobroci. Ponadto odbył się quiz wiedzy o bajkach i baśniach. Wszyscy świetnie odpowiadali na pytania - Brawo!!! Zachęcam Rodziców dzieci niezapisanych do biblioteki do odwiedzin w placówce. Rosną Wam doskonali czytelnicy a czytanie jak wiadomo to "najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła".

st. bibliotekarz Maja Rosowska