PostHeaderIcon Świętujemy Dzień Książki dla Dzieci

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci gościliśmy w bibliotece uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu.

Święto książek dla dzieci obchodzone jest 2 kwietnia w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na początku spotkania dzieci wysłuchały prezentacji multimedialnej o życiu i twórczości Andersena. Następnie obejrzały przygotowaną wystawę magicznych książek oraz przeglądały piękne ilustracje ze starych baśni. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym dlaczego tak ważne w naszym życiu są książki, dlaczego warto czytać oraz odgadywaliśmy zagadki. Uczniowie wykonali zabawne zakładki do książek, powstały m.in. żabki, pieski, konie, minionki i pingwiny. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia przyczynią się do rozbudzania u dzieci zainteresowań książką.

Do miłego poczytania!!!