PostHeaderIcon Kosmiczny Tydzień Bibliotek 2019

Już po raz szesnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: "#biblioteka". Z tej właśnie okazji nasi kochani czytelnicy mogą udać się wspólnie z naszą biblioteką w niezwykłą kosmiczną podróż. Jako pierwsze wyzwanie podjęły maluchy z przedszkola Happy Days - Szczęśliwe Dni ze Starych Bielic. Na początku zdobyły wykształcenie w naszej Kosmicznej Szkole, gdzie Profesor Ola przygotowała je do dalszych niezwykłych wypraw. Dzięki zdobytym wiadomościom mogły udać się na stację kosmiczną STAR-COM. Spotkały tam astronautkę Renię, która pokazała im cały wszechświat. Następnie poznały planetę KA-KA. Ich przewodnikiem po tym niezwykłym miejscu była jej mieszkanka Maja. Przewodnikiem naszych gości była pani Agnieszka, która przemieszcza się między tymi odległymi miejscami dzięki wehikułowi czasu. Podczas podróży cały czas towarzyszyła naszym gościom książka, uśmiechy i entuzjazm. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę oraz piękne życzenia.