PostHeaderIcon Kosmiczny Tydzień Bibliotek 2019

Tydzień Bibliotek to bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej biblioteki. Już od kilku lat zamienia się ona w tym czasie w miejsce gdzie każdy gość może odbyć niezwykłą podróż.

Z tej właśnie wyjątkowej okazji odwiedziły nas dzieci z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu. Podjęły one niezwykle trudne wyzwanie i wyruszyły z nami na kosmiczną wycieczkę. Na początku zdobyły wykształcenie w naszej Kosmicznej Szkole, gdzie profesor Ola przygotowała je do dalszych niezwykłych wypraw. Nauczyły się latać promem, odbyły lot rakietą oraz poznały wiele niezwykle cennych wiadomości, dzięki którym mogły udać sią na stację kosmiczną STAR-COM. Spotkały tam astronautkę Renię, która pokazała im cały wszechświat. Zobaczyły tam piękne drogi mleczne, odległe galaktyki, a nawet mogły spróbować kosmicznych odłamków skalnych przywiezionych z odległych gwiazd. Następnie udały się na planetę KA-KA, gdzie ich przewodnikiem została jej mieszkanka Maja. Nasi goście przemieszczali się pomiędzy tymi odległymi miejscami dzięki pani Agnieszce i jej wehikułowi czasu. Podczas podróży cały czas towarzyszyła naszym gościom książka, uśmiechy i entuzjazm.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, piękne życzenia, prezenty i kwiatki!