Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek-Zrobiliśmy sobie książkę

W poniedziałek 13 maja odbyły się kolejne warsztaty z cyklu "Sztuczki ze sztuką". Na zajęciach dziewczynki uczyły się jak wykonać lapbooka, czyli w wolnym tłumaczeniu książkę na kolanach.

Jest to forma książki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Zbudowany jest z grubszej teczki, w środku, której przykleja się książeczki, kieszenie, harmonijki, wachlarze, ilustracje, notatki, pozwalające na uporządkowanie informacji według pomysłu i inwencji autora. Uczestniczki warsztatów nauczyły się jak zrobić właśnie takie książeczki, koperty i inne elementy wypełniające lapbooka. Do wykonania potrzebowały kolorowego bloku technicznego i rysunkowego, a także kleju i nożyczek. Powstały kolorowe, rozkładane książki, które wkrótce wypełnią się treścią i rysunkami. Dziewczynki obiecały, że niedługo zaprezentują efekty swojej pracy. Warsztaty były kolejnym działaniem w ramach Tygodnia Bibliotek.

Aneta Krasowska, Natalia Machała