PostHeaderIcon Jubileusz 70-lecia Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz.

Rok 2019 jest dla naszej instytucji rokiem szczególnym, gdyż w nim przypada jubileusz 70-lecia Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz, której istnienie i tradycja sięgają roku 1949. Obchody jubileuszowe stały się wspaniałą okazją do świętowania dla całej lokalnej społeczności.

W dniu 17 maja gościliśmy w swoich progach najznamienitszych gości - tych, dla których nasza działalność na rzecz czytelników jest czymś ważnym, którzy cenią pracę bibliotekarzy. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Wójt Gminy Andrzej Leśniewicz, Zastępca Wójta Tomasz Hołowaty, Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej Dariusz Pawlikowski, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Bejnarowicz, radni, dyrektorzy zaprzyjaźnionych bibliotek i innych instytucji, sołtysi, przyjaciele naszej placówki, emerytowani pracownicy oraz oczywiście nasi kochani czytelnicy.

Po przywitaniu naszych znamienitych gości przez dyrektor Agnieszkę Hryniewicz, głos zabrali Wicemarszałek Jarosław Rzepa, Wójt Andrzej Leśniewicz, Dyrektor KBP Dariusz Pawlikowski oraz pozostali goście, którzy złożyli serdeczne gratulacje i wyrazy uznania wszystkim pracownikom instytucji. Nie zabrakło także prezentów i pięknego bibliotecznego tortu. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe prezenciki przygotowane specjalnie na tą okazję.

Wyjątkowymi punktami programu był mini koncert na fagot w wykonaniu Łukasza Piotrowicza oraz spotkanie autorskie z pisarką Dorotą Schrammek.

Było to niezwykle ważne, uroczyste, radosne i niezapomniane spotkanie. Mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci naszych gości.

Składamy serdeczne podziękowania przybyłym gościom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację obchodów naszego jubileuszu. Dziękujemy za wszystkie piękne słowa, wzruszenia, gesty. Dzięki nim wiemy, że nasza biblioteka jest ważną częścią życia naszych czytelników i gminy.