PostHeaderIcon Wakacje z Biblioteką

Wakacje trwają w najlepsze, a zajęcia dla dzieci przygotowane przez bibliotekę cieszą się dużym zainteresowaniem... Nie ma czasu na nudę, bo każde spotkanie ma inną tematykę i różne działania.

W poniedziałek odwiedziliśmy Centrum Turystyczno - Rekreacyjne w Kotłowie, gdzie braliśmy udział w prelekcji na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym. W kolejnym dniu naszych wspólnych spotkań wybraliśmy się nad jezioro w Cieszynie, gdzie pod czujnym okiem pana ratownika dzieci mogły bezpiecznie zażywać letnich kąpieli. Po orzeźwiającej zabawie w wodzie czekali na nas strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, którzy w ciekawy sposób przedstawili nam zasady bezpieczeństwa nad wodą, wykonali pokaz jak prawidłowo ratować tonącą osobę oraz zapoznali ze strojem płetwonurka. W dniu 1 sierpnia wzięliśmy czynny udział w wyjątkowej uroczystości z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, która odbyła się w naszej bibliotece. W czasie minionego tygodnia powstało wiele pięknych prac plastycznych, uczestnicy zajęć poznali różne techniki plastyczne, rozwiązywali rebusy i łamigłówki, słuchali bajek oraz mogli się wykazać swoimi zdolnościami kulinarnymi w "Klubie Małego Kucharza".

Serdecznie zapraszamy na kolejny tydzień zajęć w bibliotece, który przyniesie niezapomniane wrażenia.