PostHeaderIcon Mistrzowie Pięknego Czytania 2019

W piątek - 20 września odbyły się w naszej bibliotece gminne eliminacje powiatowego konkursu Mistrzowie Pięknego Czytania.

W tym roku nasi młodzi lektorzy ze szkół z Biesiekierza, Świemina i Starych Bielic czytali fragmenty utworów Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać jak najlepiej potrafią przygotowany przez siebie fragment, a następnie zmierzyli się z tekstem przygotowanym przez panie bibliotekarki. Jury w składzie: pan Mariusz Sydoruk oraz panie Irena Barczuk i Renata Łowiecka miało za zadanie wyłonić po dwóch mistrzów z kategorii - Lektorów Młodszych klasy III - V oraz Lektorów Starszych klasy VI - VIII. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom interpretacji tekstu. Komisja po długich naradach wybrała 4 osoby, które będą reprezentowały naszą gminę na szczeblu powiatowym w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Są to: Aleksander Łoński, Klaudia Geppert, Hanna Szeląg oraz Inga Düring.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.