PostHeaderIcon "Nie lubię poniedziałku"

Jak często się słyszy "Nie lubię poniedziałku"... Z nami jest inaczej! Bo jak można nie lubić poniedziałku w bibliotece, z dobrą książką i w towarzystwie naszej kochanej młodzieży?

Tym razem tydzień w naszej bibliotece rozpoczął się od spotkania z klasą VIII Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu, a na warsztat wzięliśmy największe dzieło Sienkiewicza- "Quo Vadis", powieść która przyniosła pisarzowi uznanie i sławę na całym świecie. Dzisiejsze spotkanie było wstępem do omawianej lektury. Poruszyliśmy genezę, problematykę oraz główne wątki powieści.

Uczniowie często postrzegają lektury jako przykry obowiązek, tymczasem powinniśmy zadać sobie fundamentalne pytanie, dlaczego warto czytać lektury? Dzięki nim poszerzamy wiedzę o świecie, kulturze, a przede wszystkim uczymy się szacunku do historii naszego kraju.

Kochana młodzieży, czytajcie lektury. Lektury nie gryzą!