PostHeaderIcon Mikołajkowa podróż do Chin

W tym roku Mikołaj postarał się bardzo, aby w naszej bibliotece czekały na miłych gości liczne niespodzianki!

Nie zmieściłyby się pod poduszką, ani w bucie, więc konieczne było zorganizowanie przez naszą bibliotekę oraz Ośrodek Pomocy Społecznej spotkania, aby nasi wspaniali Seniorzy mogli je otrzymać :-). Pierwszą niespodzianką było podróż do Chin. Przewodnikiem naszej wyprawy został pan Remi San Jakubowski - twórca filmów dokumentalnych poświęconych tematyce Chin oraz autor książek "Chiny: Imperium Herbaty" oraz "Paradoks Jorga Steina". Była to niezwykła podróż pełna opowieść o herbacie, zwyczajach, technice jej wyrobu, właściwościach prozdrowotnych i odmianach, a także o życiu i losach ludzi, religii oraz historii Państwa Środka na przestrzeni ponad dwóch tysięcy lat. Spotkanie z naszym gościem poprowadziła Prezes Koszalińskiego Oddziału Związku Literatów Polskich pani Ludmiła Janusewicz. Uczestnicy spotkania mieli również okazję obejrzeć film dokumentalny "Chiny: Kolebka herbaty", a także degustować wybrane przez autora gatunki. Po tym niezwykle interesującym i wciągającym wykładzie zawitał do nas Mikołaj wraz z Mikołajową, aby wręczyć zebranym prezenty. Każdy z naszych gości otrzymał z rąk pana Tomasza Hołowatego - Zastępcy Wójta, pani Moniki Tarnowskiej – Sekretarza oraz pani Agnieszki Hryniewicz piękne świąteczne książki. Po tych niezwykłych odwiedzinach nasi goście zostali zaproszeni na przygotowane przez Sołtysa Sołectwa Biesiekierz pana Przemysława Jurewicza, Radę Sołecką oraz naszych bibliotekarzy spotkanie mikołajkowe, które uświetnił niezwykły koncert kolęd i pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej z Biesiekierza pod opieką pana Leszka Piotrowicza. Z racji tego, że nasi goście byli bardzo grzeczni w tym roku, otrzymali kolejne piękne prezenty, które zostały przygotowane przez Sołtysa i Radę Sołecką Sołectwa Biesiekierz. Nie zabrakło również licznych pyszności, świetnej kawy oraz radosnego śpiewu. To nie był jednak koniec niespodzianek. Ostatnią z nich były warsztaty poprowadzone przez niezwykle kreatywną i pełną pomysłów panią Martę Łabę. Pod jej czujnym okiem nasi goście wykonali piękne sznurkowe choinki, które przystroją ich domy. Mamy nadzieję, że mikołajkowe niespodzianki na długo pozostaną w pamięci naszych gości.