PostHeaderIcon Pustka i światło

W poniedziałek, 7 czerwca mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w wyjeździe do Teatru Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz. Został on zorganizowany przez Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Biesiekierz przy współpracy z naszą biblioteką.

Widowisko pt. „Pustka i światło” oparte na prezentacji obrazów Grety Grabowskiej opowiedziało nam historię o nieistniejących synagogach na Pomorzu Środkowym oraz ludziach, po których nie pozostał już żaden ślad.

Aktorzy Teatru Dialog wraz z dziennikarką Magdaleną Omilianowicz i artystką Gretą Grabowską połączyli wyjątkową wystawę z recytacją wierszy, pokazem zdjęć i muzyką. W spektaklu wykorzystano poezję Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego, Jacka Kaczmarskiego, Władysława Szlengela, Michała Wodzińskiego, Martina Niemollera, Natana Tennenbauma, Wiktora Woroszylskiego i inne. Dodatkowo mieliśmy okazję poznać historię Domku Kata, który jest siedzibą tego wyjątkowego teatru tworzonego przez ludzi z pasją.

Scenariusz : Magda Omilianowicz
Obrazy : Greta Grabowska