PostHeaderIcon Historia piosenką opowiedziana

W dniu 10.11 (środa) w Bibliotece Publicznej Gminy Biesiekierz odbył się koncert piosenki patriotycznej "Historia piosenką opowiedziana".

Od radości po smutek wyciskający łzy – skrajne emocje towarzyszyły wsłuchanym w głos Pani Bogny Jaśkiewicz i muzykę jej równie utalentowanego brata, Pana Wojtka, który dał popis swoim umiejętnościom gry na pianinie. Wspólnie stworzyli niesamowitą atmosferę, która opowiedziała nam historię walki o nasz kraj, a zarazem tęsknoty za swoją ziemią, swoją Ojczyzną. Z pewnością myśląc o Święcie Niepodległości, będziemy podświadomie przywoływać w naszej pamięci głos Pani Bogny i grę Pana Wojtka, które staną się dla nas nierozerwalnie związane z tym pięknym świętem. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas jeszcze nie raz. Dekoracje, świece i poczęstunek przygotowane przez Przedszkole Gminne w Parnowie oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz sprawiły, że podczas koncertu czas mijał jeszcze milej i klimatyczniej. Pogaszone światła, świece na stolikach, brzozowe krzyże – to tylko kilka z wielu przedmiotów, które budowały klimat tego wieczoru. Zapewne wielkie postacie naszej historii, obecne na okładkach książek ułożonych tego dnia na honorowych miejscach, były wzruszone koncertem. Imprezę poprowadzili Michalina Siamro i Krystian Kolanowski opowiadając pokrótce o historii i kontekście każdej pieśni i piosenki. Na zakończenie koncertu Wójt Gminy Biesiekierz Pan Andrzej Leśniewicz podkreślił ważność spotkań z historią i wychowywania dzieci w patriotycznym duchu tak, aby były dumne z tego, skąd pochodzą.

Nasz biblioteka wraz z pozostałymi placówkami z terenu naszej gminy, zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami uczestniczyła również w niezwykle wzruszającym spotkaniu przy Obelisku Pierwszych Osadników.