PostHeaderIcon Obchody 79. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

W piątek – 22 kwietnia odwiedzili nas uczniowie klas VII ze Szkoły Podstawowej im. kpt. Władysława Wysockiego w Biesiekierzu.

W celu upamiętnienia wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, które rozpoczęło się w dniu 19 kwietnia 1943 roku, muzeum POLIN organizuje corocznie Akcję Żonkile. Nasza biblioteka jak co roku włącza się w te działania. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania utworu pt. "Szalom Alehem", następnie po przedstawieniu tematu wykonaliśmy żonkile upamiętniające to wydarzenie. Zapoznaliśmy się z hebrajskimi zapisami haseł: "pokój na świecie", "pokój", "wolność" oraz "miłość". Po zapisaniu tych haseł wysłuchaliśmy opowiadania Marcina Szczygielskiego pt. "Prawdziwi przyjaciele". Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci naszych młodych czytelników, ponieważ to właśnie Oni są naszą przyszłością, a nie można tworzyć teraźniejszości i przyszłości bez wiedzy o przeszłości.