PostHeaderIcon Konkurs "Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania – Czytamy Mitologię Jana Parandowskiego"

W poniedziałek, 25 września w naszej bibliotece odbyły się gminne eliminacje konkursu Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania – Czytamy Mitologię Jana Parandowskiego.

W szranki stanęli uczniowie z klas III – VIII ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Osoby biorące udział w konkursie miały za zadanie przeczytać tekst przygotowany przez siebie oraz tekst wylosowany. Komisja w składzie: Przewodniczący Wicewójt Gminy Biesiekierz Pan Tomasz Hołowaty, członkowie komisji: Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy "Feniks" Pani Irena Barczuk oraz Starszy Bibliotekarz Pani Renata Łowiecka z wielką uwagą wysłuchała wszystkich prezentacji.

Zarówno z kategorii Lektorów Młodszych – z klas III – V, jak i z kategorii Lektorów Starszych – z klas VI – VIII jury wybrało po dwie osoby, które będą reprezentowały nas podczas imprezy finałowej w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej w dniu 11 października 2023 r. o godzinie 10.00. Laureatom życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy znakomitej prezentacji. Pragniemy złożyć podziękowania wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy włożyli swój trud w pomoc w przygotowaniu się do konkursu młodym lektorom. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, nagrodę książkową oraz słodką niespodziankę.