PostHeaderIcon 79. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

"Nigdy nie doprowadzono mnie do takiego stopnia rozpaczy, załamania wewnętrznego,
żeby o Powstaniu Warszawskim nie móc powiedzieć: "warto było".
To była największa ofiara, jaką można sobie wyobrazić, a zawsze warto cenić ofiarę"
Władysław Bartoszewski.

Z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbył się w naszej bibliotece koncert piosenki powstańczej pt. "Kartki z Powstania".

Zebranych gości powitała Pani Monika Tarnowska – Sekretarz Gminy wraz z Panią Agnieszką Hryniewicz - Dyrektor biblioteki oraz Panią Agnieszką Kolanowską – dyrektor Przedszkola Gminnego w Parnowie. W słowach skierowanych do uczestników podkreśliły one ogromne znaczenie uroczystości, które pozwalają na uczczenie pamięci tych, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość. Pani Sekretarz odczytała list Wójta Gminy Biesiekierz Andrzeja Leśniewicza, który podkreślił, że "nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić tego co czuli Warszawiacy, jak bardzo pragnęli wolności, nie znamy koszmaru wojny, prześladowań i tego strasznego lęku, który towarzyszył im codziennie. Należy im się cześć i chwała. Mężczyznom, kobietom, młodzieży, dzieciom... Oni ponieśli największą ofiarę, zrobili to nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim z myślą o następnych pokoleniach."

Piękny koncert piosenki powstańczej w wykonaniu Pani Bogny Jaśkiewicz przy akompaniamencie pianina i akordeonu w wykonaniu Pani Agnieszki Wróbel głęboko zapadł w serca obecnych. Na zakończenie spotkania nasi mali goście w pięknych mundurkach złożyli kwiaty pod obeliskiem. Obok niego została zasadzona kolejna róża, która będzie symbolizować naszą pamięć o bohaterach.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Kolanowskiej oraz Pani Irenie Barczuk za pomoc w zorganizowaniu obchodów. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne oddanie czci tym, którzy walczyli o naszą wolność i dali przyszłym pokoleniom wspaniałe wzorce do naśladowania

Cześć i chwała BOHATEROM !