Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Zbigniewa Herberta

W środę, 13 marca w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie odbył się "Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Zbigniewa Herberta".

Konkurs został zorganizowany z okazji obchodów setnej rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta .W zmaganiach udział wzięli uczniowie klasy VIII. Młodzież została powitana przez Dyrektor szkoły - Panią Renatę Mankiewicz oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz Panią Agnieszkę Hryniewicz. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu dotyczącego najważniejszych faktów z życia poety, udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania komisji oraz przeczytanie jednego z wierszy Zbigniewa Herberta.

Komisja konkursowa w składzie : Pani Ewa Gałan, Pani Agnieszka Ziber – Suska, Pani Anetta Orlikowska oraz Pani Michalina Siamro, po ocenie wszystkich zadań konkursowych przyznała:

I miejsce :
Aleksander Dondera, Nikola Siwiec- Pabiszczak, Julia Strączewska
II miejsce:
Zuzanna Jankowska, Maria Procio, Patrycja Sudoł
III miejsce:
Gabriela Marjańska, Kacper Wołoszyn.

Konkurs został zorganizowany przez filię biblioteczną oraz bibliotekę szkolną w Świeminie. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Wszystkim Uczniom serdecznie gratulujemy!