PostHeaderIcon Miesiąc Dobroci dla Zwierząt

Cały rok kalendarzowy obfituje w rozmaite święta, a wśród nich niewątpliwie bardzo ważnym jest Miesiąc Dobroci dla Zwierząt, który trwa przez cały październik. Ponieważ wszyscy- dzieci i dorośli- kochają zwierzęta, postanowiłyśmy zorganizować ciekawe zajęcia tematyczne dla naszych milusińskich.

Zaproszenie do naszej biblioteki przyjęły Słoneczka z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu. W czasie zajęć maluchy wysłuchały zabawnego opowiadania Smok, księżniczka i Kot Bibelot oraz zapoznały się z ciekawymi książkami o zwierzętach, które znajdują się na bibliotecznych półkach. Podczas spotkania dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach przy muzyce, opowiadały o swoich pupilach i ulubionych gatunkach zwierząt. Nie obyło się również bez ciekawych prac plastycznych. Słoneczka stworzyły wspólny plakat pod nazwą Wesoła Zagroda, na którym można było zobaczyć pięknie pokolorowane zwierzęta. Oprócz tego dzieci samodzielnie wykonały piękne prace plastyczne paluszkami przy użyciu farb. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały odznaki Przyjaciół zwierząt oraz słodki poczęstunek w postaci lizaczków.

Michalina Jędraszko