PostHeaderIcon Była sobie raz Astrid Lindgren

Chcę pisać dla takiego kręgu czytelników, którzy potrafią wyobrazić sobie cuda. Tylko dzieci potrafią, czytając, zobaczyć przed oczami cud. I właśnie pisaniem dla dzieci zajmowała się przez całe długie, 95-letnie życie Astrid Lindgren. Kilku już pokoleniom młodych czytelników towarzyszyły w dorastaniu postaci wymyślone przez pisarkę. Bo któż z nas nie zna dzieci z Bullerbyn, czy Pipi Pończoszanki.

W roku 2012 obchodzimy 10 rocznicę śmierci autorki. Z tej okazji 27 października uczniowie klasy III szkoły w Świeminie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej życiu osobistemu i twórczemu pisarki. Dzieci poznały rożne ciekawostki związane z życiem Astrid ,mieli także okazję obejrzeć bogaty zbiór książek autorki, który znajduje się w naszej bibliotece. Zwieńczeniem lekcji był udział w konkursie poświęconym książce Dzieci z Bullerbyn. Jest to od wielu już lat lektura klasy III. Najlepszymi znawcami losów Lisy, Anny Britty ,Lassego, Bossego i Ollego okazali się Julia Fursewicz i Hubert Zienkiewicz. II miejsce zajął Marcel Pokrywka a III Olimpia Nastula. Chyba rośnie kolejne już pokolenie fanów książek Astrid Lindgren.

Aneta Krasowska