PostHeaderIcon Akademia Wyobraźni w Bibliotece

W drugim tygodniu Ferii z Biblioteką, miałyśmy okazję gościć w naszej placówce Akademię Wyobraźni z Wrocławia, ze spektaklem kukiełkowym O Ignasiu, który nie lubił szkoły.

Uczestnikami imprezy były dzieci biorące udział w zajęciach zimowych. Przedstawieniu towarzyszyła piękna dekoracja i oświetlenie, nastrojowa muzyka, a przede wszystkim piękne lalki, kukiełki i marionetki. Szczególnie te ostatnie przypadły do gustu naszym małym czytelnikom. Tuż po spektaklu odbyły się małe warsztaty teatralne, przeprowadzone przez aktorów Akademii. Dzięki temu dzieci mogły dotknąć i zobaczyć lalki z bliska oraz wczuć się w rolę danej postaci. Kto wie, być może to spotkanie będzie początkiem wielkiej przygody naszych milusińskich z teatrem...

Michalina Jędraszko