PostHeaderIcon Ferie z Biblioteką

Pierwszy tydzień naszych ferii przebiegł pod hasłem Poznajemy kontynenty. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy ustaleniem regulaminu zachowania się podczas zajęć.

Obejrzeliśmy prezentację i przeprowadziliśmy dyskusję na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Głośne czytanie wybranych książek było inspiracją do tworzenia ciekawych prac plastycznych. Naszą przygodę z kontynentami zapoczątkowało obejrzenie prezentacji multimedialnej Kontynenty i ich mieszkańcy oraz krótkiego filmu o powstaniu kontynentów. Praca z atlasem geograficznym ułatwiła nam wykonanie pracy plastycznej pt. Zwierzęta świata. Liczne zabawy ruchowe przy muzyce wprowadzały nas w jeszcze lepszy nastrój.

W kolejnych dniach poznawania kontynentów i krajów był ciąg dalszy... Nasz konkurs pt. Zwierzęta świata zaowocował pięknymi pracami, które można u nas zobaczyć - nagrody zostały rozdane!!! Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła Antarktyda. Przedstawiona prezentacja i film przybliżyły nam krajobraz Antarktydy i prowadzone tam badania przez naukowców. Głośne odczytanie Zaczarowanej zagrody, dyskusje, budowa igloo i zabawy tematyczne znacznie pogłębiły naszą wiedzę o tej części świata.

Nasza zabawa z kontynentami kołem się toczyła!!! W kolejnym dniu nadszedł czas na zabawę z Ameryką Płn. i Płd., Azją i Afryką. W ruch poszły wszystkie książki opisujące zwierzęta świata. Zgłębiliśmy wiedzę na temat różnorodności wyglądu kontynentów. Ogromną frajdę naszym milusińskim sprawiło wykonanie przestrzennej pracy plastycznej - Planeta Ziemia. Naszym zadaniem było zgniatanie gazet i łączenie ich w wielką kulę. Dużym wyzwaniem było umieszczenie na niej poszczególnych kontynentów i występujących na nich zwierząt. Roboty było co nie miara, ale nasze dzieci są bardzo ambitne i pracowite więc dały radę :)

Po tygodniu ciężkiej pracy nadszedł czas na chwilę relaksu :-) W piątek gościliśmy w kinie Kryterium w Koszalinie na seansie Tajemnica Zielonego Królestwa. Dzieci obejrzały go z wielką uwagą, film dostarczył nie tylko doznań estetycznych ale i emocjonalnych. Po powrocie nasze uczucia przelaliśmy na papier. W ten sposób powstały piękne prace plastyczne ilustrujące najpiękniejsze fragmenty filmu. Nasz pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy wesołymi zabawami ruchowymi przy muzyce.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy w drugim tygodniu ferii, a ich główny temat jest niespodzianką :)

Młodszy bibliotekarz Aleksandra Sowa
Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka