Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Tradycja i zwyczaje Świąt Wielkanocnych

Dziś, tj. 15 kwietnia uczniowie klasy I i II poznawali a raczej przypominali sobie wiadomości dotyczące tradycji, zwyczajów, symboli i obrzędów dotyczących Świąt Wielkanocnych. Na początku zajęć dzieci obejrzały prezentację zawierającą informacje o Wielkanocy.

Dzieci poznały m.in. takie zwyczaje jak wieszanie śledzia, pogrzeb żuru, topienie Judasza, wielkie grzechotanie. Okazało się, że zwyczaje te nie były znane. Wspólne przygotowywanie koszyczka ze święconką przy pomocy zagadek; oglądanie różnego rodzaju pisanek, kraszanek, oklejanek, byczków, malowanek, rysowanek; rozmowa na temat tradycji w rodzinnych domach wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Na zakończenie zajęć powstały przepiękne pace plastyczne, które można podziwiać w bibliotece.

st. bibliotekarz Maja Rosowska