PostHeaderIcon Spotkanie z Dorotą Zawadzką

W dniu 9 maja gościliśmy w naszej bibliotece niezwykłego gościa - panią Dorotę Zawadzką. Pani psycholog od lat współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, czynnie wspiera akcję ‘Bicie jest głupie’.

Współdziałała między innymi z Krajowym Centrum Kompetencji, wspierając takie kampanie jak Kocham nie biję, Kocham reaguję oraz inne przedsięwzięcia społeczne. Zaangażowała się w działalność wspierającą nowelizację Ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie, czynnie uczestnicząc w posiedzeniach komisji sejmowej i senackiej.

Od 2000 współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Jest współautorką pomysłu konkursu Świat przyjazny dziecku realizowanego przez KOPD i od samego początku zasiada w jego kapitule. Poświęca wiele czasu i aktywnie działa na rzecz rozwoju projektu. Od 2010 jest ambasadorem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Współpracuje z Rzecznikiem Praw Dziecka. Zasiada i aktywnie uczestniczy w kapitułach akcji Firma Przyjazna Mamie i Hotel Przyjazny Rodzinie.

Znana z popularnego programu telewizyjnego Superniania z niezwykłym humorem udzielała rad dotyczących wychowania naszych dzieci. Uspokajała publiczność, że wiele z błędów rodzice popełniają nieświadomie. Podkreślała również, aby młode mamy kierowały się własną intuicją. Radziła, aby nie zamykać się i szukać pomocy oraz wsparcia. Przedstawiła zebranym niezwykle ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą autorytetu rodzica i wychowawcy. Pani Dorota za każdym razem, gdy wypowiadała jakieś pouczenie, od razu podawała przykłady z własnego życia rodzinnego bądź swojej pracy.

Niezwykłe poczucie humoru, ciepło, niesamowity kontakt z gośćmi oraz ogromna wiedza sprawiły, że było to niezwykle pouczające oraz niezapomniane spotkanie. Na jego zakończenie ustawiła się długa kolejka po autografy i dedykacje do zakupionych książek. Większość mam miała okazję, by w kuluarach porozmawiać jeszcze o swoich dzieciach, otrzymać wsparcie i indywidualną poradę.

Agnieszka Hryniewicz