PostHeaderIcon Agresji i przemocy mówimy NIE!!!

W czwartek - 16 października w naszej bibliotece odbyły się zajęcia pn. Agresji i przemocy mówimy NIE!!!. Wzięli w nich udział uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia dzieciom prezentacji pt. Zjawisko przemocy i zachowań agresywnych, z której dowiedziały się co to jest agresja i przemoc - jak sobie z nimi radzić, jakie są rodzaje przemocy oraz jakie są czynniki sprzyjające stosowaniu przemocy. Uczniowie wysłuchali głośno przeczytanej książki pt. Rasizm i nietolerancja NIE!. Następnie mieli za zadanie dopisać w chmurkach jak zareagowaliby na podane sytuacje: co mówi ktoś, kto broni drugiej osoby i co mówię ja, gdy sam się chcę obronić? Nasi goście mieli wiele ciekawych pomysłów, które później zapisali na dużym arkuszu papieru. Na zakończenie zajęć zmierzyli się z zadaniem wykonania plakatu pn. STOP PRZEMOCY , na którym odbili własne dłonie potwierdzając tym, że są przeciwnikami stosowania przemocy i agresji.

Dziękujemy klasie II za odwiedziny i zapraszamy na kolejne spotkania :-) !!!

Młodszy bibliotekarz Aleksandra Sowa