PostHeaderIcon Przygoda z Pluszowym Misiem

W piątek- 21 listopada z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia odwiedzili nas uczniowie klasy Ib ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Tematem naszego spotkania był oczywiście nasz bohater miś.

Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której poznały historię pluszowego misia i przypomniały sobie jakie misie znamy. Następnie wspólnie nauczyliśmy się tańca z pokazywaniem do piosenki pt. Niedźwiadek. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, zapamiętali tekst piosenki i ruchy naszego misia. Dzieci wysłuchały głośno przeczytanej książki pt. Urodzinowa niespodzianka misia. Kolejnym zadaniem dla naszych gości była praca plastyczna pn. Pluszowy Miś, którą zrobiły z kółek origami. Powstały piękne, wesołe misie. Na naszych miłych gości czekał mały słodki poczęstunek w postaci miodowych płatków kukurydzianych, które musieli zjeść bez użycia rąk. Na zakończenie naszego spotkania, na naszych gości czekało jeszcze jedno zadanie - było to układanie puzzli, które przedstawiały obrazki z bajki pt. Kubuś Puchatek.

Dziękujemy za odwiedziny w naszej bibliotece i zapraszamy na kolejne spotkania :-)!!!

Bibliotekarz Aleksandra Sowa